Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

48. Výstava kaktusů a sukulentů v Jihlavě 2015

     Klub pěstitelů kaktusů a sukulentů v Jihlavě pořádá již 48. výstavu rostlin svých členů. Ta se již tradičně koná v příjemných prostorách starobylého dvora Muzea Vysočiny v Jihlavě. Budova muzea se nachází v horní části Masarykova náměstí, a tak máte přímo v centru města možnost shlédnout nejenom krásné rostliny, ale také prostory pro veřejnost většinou uzavřené. Výstavu kaktusů a sukulentů můžete navštívit ve dnech 10. - 14.června 2015, vždy od 9.00 do 17.00 hodin. V neděli 14.6. bude otevřeno pouze do 16.00.
     Kromě výstavních exponátů bude součástí akce také prodej kvalitních rostlin z přebytků členů klubu, kde můžete v případě zájmu zakoupit jak kaktusy, tak i sukulenty. Zároveň je zajištěna poradenská služba, týkající se praktického pěstování, a na výstavě je neustále přítomno několik zkušených pěstitelů, kteří vám rádi zodpoví případné dotazy ohledně pěstování a také ochrany rostlin před  škůdci. Výstava je zároveň nejlepší příležitostí k náboru nových členů spolku, které mezi sebou rádi uvítáme.
     Kaktusy na této výstavě dominují, sukulentů je letos vystaveno jen omezené množství. Těšíme se na vaši návštěvu a setkání nad rostlinami, které máme společně rádi.

Text i foto V.Navrátil

 

Náhledy fotografií ze složky 48. výstava kaktusů a sukulentů v Jihlavě

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dotaz

(Libuše Václavíková, 25. 8. 2016 18:21)

Při pátrání po kaktusářích na internetu jsem našla vaši organizaci, tak se na vás obracím s prosbou.Je to řada let,co macešsky opatruji kaktus, přesně 2 ks v jednom květiináči, který se už opírá o strop.Jedná se o čtyřboké sloupy. Kdysi v mládí kvetl krásným trychtýřovým světlým květem.Protože nelze s květináčem pohybovat, nabízím kaktus , pokud by byl k použití na řízkování, případně pod rouby, jinak skončí asi v kontejneru.
Prosím o radu. Je možné poslat email na adr. libavaclavikova@seznam.cz